სენატის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის წევრი ჯინ შაჰინი ეხმიანება აშშ-ის მოქმედი ადმინისტრაციის საგარეო პოლიტიკის მიღწევების შესახებ პრეზიდენტის ჯო ბაიდენის სიტყვით გამოსვლას და ამერიკის წინაშე არსებულ გამოწვევებზე ამახვილებს ყურადღებას. შაჰინმა ამ კონტექსტში, მათ შორის საქართველო ახსენა.
"ბაიდენის ადმინისტრაციის პირობებში ამერიკამ გააფართოვა და გააძლიერა ისეთი ალიანსებია, როგორიცაა NATO და გლობალური კოალიცია გააერთიანა, რომელიც პრეზიდენტ პუტინის უკანონო და არაპროვოცირებული ომის წინააღმდეგ უკრაინის მხარდაჭერას აგრძელებს. ჩვენი ქვეყანა ჯერ კიდევ მრავალი გამოწვევის წინაშე დგას – დეზინფორმაციის წინააღმდეგ ბრძოლით დაწყებული, ჩვენს მოწინააღმდეგეებთან დაპირისპირებით დამთავრებული, როდესაც ისინი საფრთხეს უქმნიან თავისუფლებას, საქართველოს რესპუბლიკაში დემოკრატიული ღირებულებების დაცვას და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში ავტორიტარული მმართველობის ქვეშ მცხოვრებთა დაცვას", – აცხადებს შაჰინი.