Google map-ზე საქართველოს 360 გრადუსიან პანორამული გამოსახულებები დაემატება. საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს და ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოსთან თანამშრომლობით, Google Street View საქართველოში ოფიციალურად იწყებს ოპერირებას.
თიბისის ახალი ინიციატივა სტუდენტებისთვის - დაზოგე თანხა უნივერსიტეტის კაფეტერიაში
თიბისიმ სტუდენტებს კიდევ ერთი განსაკუთრებული ინიციატივა შესთავაზა. ახალი თიბისი ბარათით, სტუდენტებს შეუძლიათ დაიბრუნონ გადახდილი თანხის 10% პარტნიორი უნივერსიტეტების კაფეტერიებში.
1743153016
მაია ომიაძე: Google Street View - ი არის დამატებითი ციფრული ხელსაწყო ტურისტებისთვის, რომლითაც ისინი საქართველოში მოგზაურობის სწორად დაგეგმვას შეძლებენ
Google - ის პლატფორმაზე საქართველო 24 ქალაქით იქნება წარმოდგენილი. მასზე დატანილი იქნება ქალაქები კონკრეტული ხედებით, ქუჩებით, საკვები და სასტუმრო ობიექტებით, მაღაზიებით. ტურისტებს ექნებათ შესაძლებლობა, რომ საქართველოში ჩამოსვლამდე აღნიშნულ პლატფორმაზე დაათვალიერონ ქალაქები და ისე დაგეგმონ მოგზაურობა,“ - ასე შეაფასა საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ხელმძღვანელმა  მაია ომიაძემ საქართველოში Google Street View - ის პროექტის ოფიციალურად დაწყება, რომელიც კორპორაცია Google - თან საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს და ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოსთან თანამშრომლობით დაიწყო.