„კარგი ფილმის გადასაღებად სამი რამ გჭირდებათ — სცენარი, სცენარი და სცენარი“ — ამბობდა დიდებული რეჟისორი, ალფრედ ჰიჩკოკი. თუმცა სცენარი არა მხოლოდ ფილმს, არამედ სერიალს, სიტკომს, წიგნს, სპექტაკლს, რეკლამასა თუ თამაშსაც კი სჭირდება.
მიხეილ სარჯველაძე, ვახტანგ ბოჭორიშვილის სახელობის საიუბილეო, სამეცნიერო კონფერენციას დაესწრო
ჯანდაცვის მინისტრი მიხეილ სარჯველაძე, ვახტანგ ბოჭორიშვილის სახელობის საიუბილეო, სამეცნიერო კონფერენციას დაესწრო. მინისტრმა კონფერენციის გახსნით ნაწილში მიიღო მონაწილეობა და სამედიცინო პერსონალს სიტყვით მიმართა.
1743162225
მამუკა ყურაშვილი: მოქალაქეების გაფრთხილებაზე შეზღუდული ვიყავი დროში და ვერ მოვახერხებდი ამის გაკეთებას, ამას ცალკე ბრძანება და ნებართვა სჭირდება
პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე, სადაც 2004-2008 წლებში საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შექმნილი ვითარება და 2008 წლის აგვისტოს ომის საკითხები განიხილება, 2008 წელს სამშვიდობო ოპერაციების შტაბის უფროსი მამუკა ყურაშვილი კომისიის თავმჯდომარის, თეა წულუკიანის მიერ მოსახლეობის გაფრთხილებასთან დაკავშირებით დასმულ კითხვას პასუხობს.
1743154568
მამუკა ყურაშვილი: არც მე და არც ბატონ გენერალ გოგავას, ერთი ჯილდო არ გვაქვს მიღებული. არის ხალხი ვინც ეს ჯილდოები მიიღო და ფავორიტები იყვნენ, უგულავასი იქნებოდა თუ სხვისი ვინმესი
2008 წელს სამშვიდობო ოპერაციების შტაბის უფროსმა, გენერალმა მამუკა ყურაშვილმა, რომელიც პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომის წევრებთან ერთად, 2008 წლის აგვისტოს ომის საკითხს განიხილავს განაცხადა, რომ ყოფილი თბილისის მერი გიგი უგულავა ერეოდა სამხედრო ოპერაციებში.
1743152852
გორის სამხედრო ჰოსპიტალში წვევამდელთა ეროვნულ სამსახურში 6-თვიანი ვადით საკუთარი სურვილით დარეგისტრირებული წვევამდელების სამედიცინო შემოწმება მიმდინარეობს
გიორგი აბრამიშვილის სახელობის გორის სამხედრო ჰოსპიტალში წვევამდელთა სამხედრო სამსახურში 6-თვიანი ვადით საკუთარი სურვილით დარეგისტრირებული წვევამდელების სამედიცინო შემოწმება აქტიურად მიმდინარეობს. ამჯერად, სამედიცინო შემოწმება აღმოსავლეთ საქართველოს რეგიონებში მცხოვრებმა წვევამდელებმა გაიარეს, რაც მათი სამხედრო სამსახურში ჩართვის აუცილებელ წინაპირობას წარმოადგენს.