საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახური 2024 წლის ძირითადი დემოგრაფიული მაჩვენებლების შესახებ აქვეყნებს მონაცემებს.
საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურში თანამშრომელთა პროფესიული დღე აღინიშნა. უწყებამ 2024 წლის საქმიანობის ანგარიში წარადგინა და წარმატებული თანამშრომლები დააჯილდოვა.
1743165533
„კარგი ფილმის გადასაღებად სამი რამ გჭირდებათ — სცენარი, სცენარი და სცენარი“ — ამბობდა დიდებული რეჟისორი, ალფრედ ჰიჩკოკი. თუმცა სცენარი არა მხოლოდ ფილმს, არამედ სერიალს, სიტკომს, წიგნს, სპექტაკლს, რეკლამასა თუ თამაშსაც კი სჭირდება.
1743165022
ჯანდაცვის მინისტრი მიხეილ სარჯველაძე, ვახტანგ ბოჭორიშვილის სახელობის საიუბილეო, სამეცნიერო კონფერენციას დაესწრო. მინისტრმა კონფერენციის გახსნით ნაწილში მიიღო მონაწილეობა და სამედიცინო პერსონალს სიტყვით მიმართა.
1743162225
პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე, სადაც 2004-2008 წლებში საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შექმნილი ვითარება და 2008 წლის აგვისტოს ომის საკითხები განიხილება, 2008 წელს სამშვიდობო ოპერაციების შტაბის უფროსი მამუკა ყურაშვილი კომისიის თავმჯდომარის, თეა წულუკიანის მიერ მოსახლეობის გაფრთხილებასთან დაკავშირებით დასმულ კითხვას პასუხობს.