იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის სასწავლო კურსი სასწავლო კურსი, რომლის მიზანი საქმისწარმოებისა და საარქივო საქმის სფეროში კონკურენტუნარიანი კადრების მომზადებაა, 22-25 აპრილს ჩატარდება.
კურსი განკუთვნილია მათთვის, ვინც მუშაობს საქმისწარმოებისა და საარქივო საქმესთან დაკავშირებულ სფეროებში და საჭიროებს დამატებითი ცოდნის მიღებას; ასევე მათთვის, ვინც იწყებს სამსახურს ამ მიმართულებით ან მუშაობს მენეჯერის პოზიციაზე და სურს, ღრმად შეისწავლოს დოკუმენტების დამუშავებისა და დაარქივების თავისებურებანი. სწავლება მოიცავს როგორც თეორიულ ცოდნას, ისე პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებას; საქმისწარმოებისა და საარქივო საქმის ფუნქციონირებისათვის საჭირო საკანონმდებლო ბაზის გაცნობას.
მონაწილეთა რეგისტრაცია უკვე დაიწყო და 16 აპრილის ჩათვლით გაგრძელდება. კურსის დასრულების შემდეგ, ტესტირების საფუძველზე, გაიცემა ტრენინგის გავლის დამადასტურებელი სერტიფიკატი.