საქართველოს პროკურატურამ ნიკოლოზ კვარაცხელიას შეკვეთით ჯგუფურად განზრახ მკვლელობის ორგანიზების ფაქტზე გურამ კაკულიას, დავით კაკულიას და ბესარიონ ჟვანიას ბრალდებას საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 25, 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ე“ და მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით წარუდგენს, (2021 წელს მოქმედი რედაქციით) რაც სასჯელის სახედ და ზომად 20 წლამდე, ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალი1771316929
„მაიკ ბენცმა უბრალოდ ხაზი გაუსვა იმ ჭეშმარიტებას და იმ სიმართლეს, რასაც ჩვენ დიდი ხანია ვამბობთ,“ - განაცხადა „ხალხის ძალის“ საერთაშორისო ურთიერთობების მდივანმა, დეპუტატმა ეკა სეფაშვილმა საქართველოს დასაზიანებლად გარე ძალების მოქმედებებზე ამერიკელი ექს-მაღალჩინოსნის მაიკ ბენცის განცხადებაზე.
1771331486
,,ავერსში“ თებერვალი სიყვარულის თვეა, ამასთან დაკავშირებით გიზიარებთ ნიკო ფიროსმანის დამარგარიტას სიყვარულის ამბავს, რომელიც თბილისის ქუჩებში დაიბადა და ლეგენდად იქცა.
1771331034
სოკარი მომხმარებლებს სთავაზობს:
1771330237
საქართველოს პრეზიდენტმა, მიხეილ ყაველაშვილმა პარლამენტში, ქვეყნის მდგომარეობის უმნიშვნელოვანეს საკითხებზე ყოველწლიური ანგარიშის წარდგენისას, მოციგურავეებს ანასტასია მეტელკინას და ლუკა ბერულავას ოლიმპიურ თამაშებზე ვერცხლის მედლის მოპოვება მიულოცა.
1771323793
მილანში დასრულდა ფიგურულ სრიალში წყვილთა შორის თავისუფალი სტილით ასპარეზობა.
1771278978
საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, სს „საქართველოს რკინიგზის“ მიერ, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძეს საავტომობილო გზის 281-ე კმ-ზე, (სენაკი-ქვალონის გადასარბენის მე-5 კმ. პკ2-ში) მდებარე ე.წ. „თეკლათის“ დაცულ სარკინიგზო გადასასვლელზე, ფენილის ქვეშ არსებული ლიანდაგის შეკეთებისა და სარკინიგზო გადასასვლელის საავტომობილო გზის მისასვლელებთან ორივე მხარეს დაზიანებული ასფალტ-ბეტონის საფარის აღდგენის სამუშაოები ჩატარდება.
1771333090
2026 წლის 17 თებერვალს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი და სახალხო დამცველის პირველი მოადგილე თამარ გვარამაძე ეუთოს ადამიანური განზომილების „მოსკოვის მექანიზმის ფარგლებში“ დანიშნულ მომხსენებელს პატრიცია გრჟებიკს შეხვნენ.
1771332937
საქართველოში დაცული ტერიტორიების ეკოტურისტული ინფრასტრუქტურა ეტაპობრივად ვითარდება და ვიზიტორებს წლის ნებისმიერ სეზონზე მრავალფეროვან, უსაფრთხო და კომფორტულ გარემოს სთავაზობს. დღეისათვის, ქვეყნის მასშტაბით 100 დაცული ტერიტორიაა, რომლის ეკოტურისტული მიმართულებით განვითარებაც დაცული ტერიტორიების სააგენტოს ერთ-ერთ მთავარ პრიორიტეტად რჩება.
1771331960
ოზურგეთის მერი პაატა კუნჭულია, მერის მოადგილეები - ბექა ჩხიკვიშვილი, გურამ გოლიაძე, სოფო რამიშვილი, საკრებულოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე დავით კიკვაძე, მერიის ადმინისტრაციის სამსახურის უფროსი გენო მორჩილაძე, საკრებულოს წევრებთან და მერის წარმომადგენლებთან ერთად დაბა ლაითურისა და დაბა ნარუჯის მოსახლეობას შეხვდნენ.