ლევან მეხუზლა: ვენახების გაშენებაზე თანხმობის გაცემის პრაქტიკა მოქმედებს ევროკავშირის ყველა ღვინის მწარმოებელ ქვეყანაში
„ღვინის მწარმოებლებმა კარგად იციან ხარისხიანი ღვინის წარმოებისთვის რამდენად მნიშვნელოვანია ვაზის ნერგების ხარისხი, გაშენების ექსპოზიცია, ნიადაგის შემადგენლობა, ვაზის ჯიშებს. კომერციული ვენახების გაშენების დროს, ყველაფერი უნდა შეესაბამებოდეს იმ სტანდარტს, რაც საშუალებას იძლევა, მივიღოთ ხარისხიანი ყურძნის მოსავალი და შესაბამისად, ხარისხიანი ღვინო. თუ ამ ყველაფერს მეწარმე გაითვალისწინებს, მას არ შეექმნება გაშენების თანხმობის მიღებაში დაბრკოლება.  მსოფლიო გლობალურ ბაზარზე ღვინის მოხმარების კლების და ბაზარზე არსებული მაღალი კონკურენციის ფონზე, ეს არის ერთადერთი გზა, რომ მოხდეს უმაღლესი ხარისხის პროდუქტის წარმოება“, - აღნიშნა ღვინის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარემ ლევან მეხუზლამ.
იმერეთში ფრინველთა არალეგალური სასაკლაოები გამოვლინდა
„ლევანტე“ 0-1 „ვილიარეალი“ - გიორგი მიქაუტძემ ზედიზედ მესამე მატჩში გაიტანა (ვიდეო)
თელავში, ერთმანეთს ტრაქტორი და მსუბუქი ავტომობილი შეეჯახნენ - დაშავდა ტრაქტორის მძღოლი
ავტოსაგზაო შემთხვევა მოხდა თელავში, მშვიდობის ქუჩაზე.  ერთმანეთს ტრაქტორი და ,,ოპელ კომბოს,, მარკის ავტომობილი შეეჯახნენ.