უეფას ევროპა ლიგის ყველა მეთექვსმეტედფინალისტი ცნობილია

დასრულდა ევროპა ლიგის ჯგუფური ტურნირის მე-6 ტურის შეხვედრები

მეექვსე ტურის შედეგები და ჯგუფებში გუნდების საბოლოო სატურნირო მდგომარეობა ასეთია:

ჯგუფი A
„ცსკა” სოფია – „რომა” რომი 3:1(2:1)
„იანგ ბოიზი” ბერნი – „ჩფრ” კლუჟ-ნაპოკა 2:1(0:0)

„რომა” – 13
„იანგ ბოიზი” – 10
„ჩფრ” – 5
„ცსკა” – 5

„რომა” და „იანგ ბოიზი” მეთექვსმეტედფინალში გავიდნენ

ჯგუფი B
„დანდოლკი” დანდოლკი – „არსენალი” ლონდონი 2:4(1:2)

„რაპიდი” ვენა – „მიოლდე” მიოლდე 2:2(1:1)

„არსენალი” – 18
„მიოლდე” – 10
„რაპიდი” – 7
„დანდოლკი” – 0

„არსენალი” და „მიოლდე” მეთქევსმეტედფინალში ითამაშებენ

ჯგუფი C
„ბაიერი” ლევერკუზენი – „სლავია” პრაღა 4:0(2:0)
„ჰაპოელი” ბეერ-შევა – „ნიცა” ნიცა 1:0(0:0)

„ბაიერი” – 15
„სლავია” – 12
„ჰაპოელი” – 6
„ნიცა” – 3

„ბაიერი” და „სლავია” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ

ჯგუფი D
„ლეხი” პოზნანი – „რეინჯერსი” გლაზო 0:2(0:1)

„სტანდარდი” ლიეჟი – „ბენფიკა” ლისაბონი 2:2(1:1)

„რეინჯერსი” – 14
„ბენფიკა” – 12
„სტანდარდი” – 4
„ლეხი” – 3

„რეინჯერსი” და „ბენფიკა” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ

ჯგუფი E
„პსვ” ეინდჰოვენი – „ომონია” ნიქოზია 4:0(1:0)
„პაოკი” სალონიკი – „გრანადა” გრანადა 0:0

„პსვ” – 12
„გრანადა” – 11
„პაოკი” – 6
„ომონია” – 4

„პსვ” და „გრანადა” მეთექვსმეტედფინალში ითამაშებენ

ჯგუფი F
„ნაპოლი” ნეაპოლი – „რეალ სოსიედადი” 1:1(1:0)
„რიეკა” რიეკა – „აზ” ალკმაარი 2:1(0:0)

„ნაპოლი” – 11
„რეალ სოსიედადი” – 9
„აზ” ალკმაარი – 8
„რიეკა” – 4

მეთექვსმეტედფინალში გავიდნენ „ნაპოლი” და „რეალ სოსიედადი”.

ჯგუფი G
„ბრაგა” ბრაგა – „ზორია” ლუგანსკი 2:0(0:0)
„ლესტერ სიტი” ლესტერი – „აეკი” ათენი 2:0(2:0)

„ლესტერ სიტი” – 13
„ბრაგა” – 13
„ზორია” – 6
„აეკი” – 3

„ლესტერ სიტი” და „ბრაგა” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ

ჯგუფი H
„სელტიკი” გლაზგო – „ლილი” ლილი 3:2(2:1)
„სპარტა” პრაღა – „მილანი” მილანი 0:1(0:1)

„მილანი” – 13
„ლილი” – 11
„სპარტა” – 6
„სელტიკი” – 4

შემდეგ ეტაპზე თამაშებენ „ლილი” და „მილანი”

ჯგუფი I
მაკაბი” თელ-ავივი – „სივასპორი” სივასი 1:0(0:0)
ვილიარეალი – „ყარაბაღი” აგდამი. მატჩი არ შედგა

„ვილიარეალი” – 13
„მაკაბი” – 11
„სივასპორი” – 6
„ყარაბაღი” – 1

„ვილირეალი” და „მაკაბი” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ..

ჯგუფი J
„ტოტენჰემ ჰოტსპური” ლონდონი -„ანტვერპენი” ანტვერპენი 2:0(0:0)
„ლუდოგორეცი” რაზგრადი – „ლასკ” ლინცი 1:3(0:0)

„ტოტენჰემ ჰოტსპური” – 13
„ანტვერპენი” – 12
„ლასკ”- 10
„ლუდოგორეცი” – 0

„ტოტენჰემ ჰოტსპური” და „ანტვერპენი” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ.

ჯგუფი K
„ვოლფსბერგერი” ვოლფსბერგერი – „ფეინორდი” როტერდამი 1:0(1:0)
„დინამო” ზაგრები – „ცსკა” 3:1(2:0)

„დინამო” – 14
„ვოლფსბერგერი” – 10
„ფეინორდი” – 5
„ცსკა” – 3

„დინამო” და „ვოლფსბერგერი” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ.

ჯგუფი L
„ჰოფენჰაიმი” ჰოფენჰაიმი – „გენტი” გენტი 4:1(2:0)
„სლოვანი” ლიბერეცი – „ცრვენა ზვეზდა” ბელგრადი 0:0

„ჰოფენჰაიმი” – 16
„ცრვენა ზვეზდა” – 11
„სლოვანი” – 7
„გენტი” – 0

„ჰოფენჰაიმი” და „ცრვენა ზვეზდა” მეთექვსმეტედფინალში ითამაშებენ.

ამრიგად, ევროპა ლიგის 12 ჯგუფიდან მეთექვსმეტედფინალში გავიდნენ „რომა”, „იანგ ბოიზი”, „არსენალი”, „მიოლდე”, „ბაიერი”, „სლავია”, „რეინჯერსი”, „ბენფიკა”, „პსვ”, „გრანადა”, „ნაპოლი”, „რეალ სოსიედადი”, „ლესტერ სიტი”, „ბრაგა”, „მილანი”, „ლილი” „ვილირეალი”, „მაკანი”,„ტოტენჰემ ჰოტსპური”, „ანტვერპენი”, დინამო”(ზაგრები), „ვოლფსბერგერი”, „ჰოფენჰაიმი” და „ცრვენა ზვეზდა”

ევროპა ლიგის ჯგუფური ტურნირიდან გასულ 24 გუნდს შეურთდებიან და მათთან ერთად მეთექვსმეტედფინალიდან გააგრძელებენ ბრძოლად ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფურის ტურნირის მესამეადგილოსნები: „ზალცბურგი”, „შახტარი”, „ოლიმპიაკოსი”, „აიაქსი” „კრასნოდარი”, ბრიუგე”, „დინამო” (კიივი) და „მანჩესტერ იუნაიტედი”

მსგავსი სიახლეები
კომენტარები
იტვირთება...