უეფას ევროპა ლიგაზე ჯგუფური ტურნირის მეხუთე ტურის შეხვედრები დასრულდა

დასრულდა ევროპა ლიგის ჯგუფური ტურნირის მეხუთე ტურის შეხვედრები

მეხუთე ტურის შედეგები და სატურნირო მდგომარეობა ჯგუფებში ხუთი ტურის შემდეგ ასეთია:

ჯგუფი A
„ჩფრ” კლუჟ-ნაპოკა – „ცსკა” სოფია 0:0
„რომა” რომი – „იანგ ბოიზი” ბერნი 3:1(1:1)

„რომა” – 13
„იანგ ბოიზი” – 7
„ჩფრ” – 5
„ცსკა” – 2

„რომამ” მეთექვსმეტედფინალში გასვლა გაინაღდა

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
ცსკა” – „რომა”
„იანგ ბოიზი” – „ჩფრ”

ჯგუფი B
„არსენალი” ლონდონი – „რაპიდი” ვენა 4:1(3:0)
„მიოლდე” მიოლდე – „დანდოლკი” დანდოლკი 3:1(2:0)

„არსენალი” – 15
„მიოლდე” – 9
„რაპიდი” – 6
„დანდოლკი” – 0

„არსენალმა” მეთქევსმეტედფინალში თამაში გაინაღდა.

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„დანდოლკი” – „არსენალი”
„რაპიდი” – „მიოლდე”

ჯგუფი C
„ნიცა” ნიცა – „ბაიერი” ლევერკუზენი 2:3(1:2)
„სლავია” პრაღა – „ჰაპოელი” ბეერ-შევა 3:0(2:0)

„სლავია” – 12
„ბაიერი” – 12
„ნიცა” – 3
„ჰაპოელი” – 3

„სლავია” და „ბაიერი” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„ბაიერი” – „სლავია”
„ჰაპოელი” – „ნიცა”

ჯგუფი D
„ბენფიკა” ლისაბონი – „ლეხი” პოზნანი 4:0(1:0)
„რეინჯერსი” გლაზო – „სტანდარდი” ლიეჟი 3:2(2:2)

„რეინჯერსი” – 11
„ბენფიკა” – 11
„ლეხი” – 3
„სტანდარდი” – 3

„რეინჯერსი” და „ბენფიკა” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„ლეხი” – „რეინჯერსი”
„სტანდარდი” – „ბენფიკა”

ჯგუფი E
„გრანადა” გრანადა – „პსვ” ეინდჰოვენი 0:1(0:1)
„ომონია” ნიქოზია – „პაოკი” სალონიკი 2:1(1:1)

„გრანადა” – 10
„პსვ” – 9
„პაოკი” – 5
„ომონია” – 4

„გრანადა” და„პსვ” მეთექვსმეტედფინალში ითამაშებენ

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„პაოკი” – „გრანადა”
„პსვ” – „ომონია”

ჯგუფი F
„აზ” ალკმაარი – „ნაპოლი” ნეაპოლი 1:1(0:1)
„რეალ სოსიედადი” – „რიეკა” რიეკა 2:2(0:1)

„ნაპოლი” – 10
„რეალ სოსიედადი” – 8
„აზ” ალკმაარი – 8
„რიეკა” – 1

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„რიეკა” – „აზ”
„ნაპოლი” – „რეალ სოსიედადი”

ჯგუფი G
„აეკი” ათენი – „ბრაგა” ბრაგა 2:4(1:3)
„ზორია” ლუგანსკი – „ლესტერ სიტი” ლესტერი 1:0(0:0)

„ლესტერ სიტი” – 10
„ბრაგა” – 10
„ზორია” – 6
„აეკი” – 3

„ლესტერ სიტი” და „ბრაგა” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„ლესტერ სიტი” – „აეკი”
„ბრაგა” – „ზორია”

ჯგუფი H
„ლილი” ლილი – „სპარტა” პრაღა 2:1(0:0)
„მილანი” მილანი – „სელტიკი” გლაზგო 4:2(2:2)

„ლილი” – 11
„მილანი” – 10
„სპარტა” – 6
„სელტიკი” – 1

შემდეგ ეტაპზე თამაშებენ „ლილი” და „მილანი”

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„სელტიკი” – „ლილი”
„სპარტა” – „მილანი

ჯგუფი I
„ყარაბაღი” აგდამი – მაკაბი” თელ-ავივი 1:1(1:1)
„სივასპორი” სივასი – „ვილიარეალი” ვილიარეალი 0:1(0:0)

„ვილიარეალი” – 13
„მაკაბი” – 8
„სივასპორი” – 6
„ყარაბაღი” – 1

„ვილირეალი” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებს.

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„მაკაბი” – „სივასპორი”
„ვილიარეალი” – „ყარაბაღი”

ჯგუფი J
„ლასკ” ლინცი – „ტოტენჰემ ჰოტსპური” ლონდონი 3:3(1:1)
„ანტვერპენი” ანტვერპენი – „ლუდოგორეცი” რაზგრადი 3:1(1:0)

„ანტვერპენი” – 12
„ტოტენჰემ ჰოტსპური” – 10
„ლასკ”- 7
„ლუდოგორეცი” – 0

„ანტვერპენი” და „ტოტენჰემ ჰოტსპური” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებენ.

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„ლუდოგორეცი” – „ლასკ”
„ტოტენჰემ ჰოტსპური” – „ანტვერპენი”

ჯგუფი K
„ცსკა” მოსკოვი – „ვოლფსბერგერი” ვოლფსბერგერი 0:1(0:1)
„ფეინორდი” როტერდამი – „დინამო” ზაგრები 0:2(0:1)

„დინამო” – 11
„ვოლფსბერგერი” – 7
„ფეინორდი” – 5
„ცსკა” – 3

„დინამო” შემდეგ ეტაპზე ითამაშებს.

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან:
„ვოლფსბერგერი” – „ფეინორდი”
„დინამო” – „ცსკა”

ჯგუფი L
„გენტი” გენტი – „სლოვანი” ლიბერეცი 1:2(0:1)
„ცრვენა ზვეზდა” ბელგრადი – „ჰოფენჰაიმი” ჰოფენჰაიმი 0:0

„ჰოფენჰაიმი” – 13
„ცრვენა ზვეზდა” – 10
„სლოვანი” – 6
„გენტი” – 0

„ჰოფენჰაიმი” და „ცრვენა ზვეზდა” მეთექვსმეტედფინალში ითამაშებენ.

ბოლო ტურში ერთმანეთს ხვდებიან
„ჰოფენჰაიმი” – „გენტი”
„სლოვანი” – „ცრვენა ზვეზდა”

მსგავსი სიახლეები
კომენტარები
იტვირთება...

ეს ვებ – გვერდი იყენებს cookie– ს თქვენი გამოცდილების გასაუმჯობესებლად. ვეთანხმები დეტალურად