A1 ბანერი

ჭიდაობაში საქართველოს ჩემპიონატის მეორე დღეს პირველი გამარჯვებულები გამოვლინდნენ

დღეს თბილისის სპორტის სასახლეში ჭიდაობაში საქართველოს ჩემპიონატის მეორე დრის შეხვედრები გაიმართა

შეჯიბრების მეორე დღეს ერთმანეთს 60-72-97-130 კგ წონითი კატეგორიების კლასიკური სტილით 61-70-125 კგ წონითი კატეგორიების თავისუფალი სტილით მოჭიდავეები დაუპირისპირდნენ. 

ნახევარფინალებში გავიდნენ და ჩემპიონობისთვის ბრძოლის გასაგრძელებელი უფლების მოპოვებისთვის ერთმანეთს შეხვდნენ:

ბერძნულ-რომაული (კლასიკური) სტილი

60 კგ
გიზო მელაძე (აჭარა) – დავით ჩხარტიშვილი (ოზურგეთი)
ამირან შავაძე (აჭარა) – რამაზ სურმანიძე (აჭარა)

72 კგ
რამაზ ზოიძე (აჭარა) – თორნიკე ჯანგავაძე (ქუთაისი)
ნიკოლო ჭიკაიძე (გარდაბანი) – შმაგი ბოლქვაძე (აჭარა)

97 კგ
გ. თევდორაძე (თბილისი) – გიორგი მელია (სამტრედია)
მათე სოფაძე (ბაღდადი) – რევაზ ნადარეიშვილი (თბილისი)

130 კგ
იაკობ ქაჯაია (წყალტყბო) – კონსტანტინე ბარბაქაძე (გარდაბანი)
ლევან არაბული (თბილისი) – ვასილ იმერლიშვილი (რუსთავი)

თავისუფალი სტილი

61 კგ
ბექა ლომთაძე (ქუთაისი) – თორნიკე ასაბაშვილი (საგარეჯო)
თეიმურაზ ვანიშვილი (გორი) – რამაზ თურმანიძე (აჭარა)

70 კგ
გია ავალიანი (სამტრედია) – დავით როდინაძე (აჭარა)
მირზა სხულუხია (ქუთაისი) – მაგომედ საიდოვი (ყვარელი)

125 კგ
გენო პეტრიაშვილი (გორი) – ნიკა ბერულავა (თბილისი)
როლანდ ანდრიაძე (ხონი) – მარად ვანაძე (აჭარა)

ბერძნულ-რომაული
60 კგ
გიზო მელაძე (აჭარა) – დავით ჩხარტიშვილი (ოზურგეთი)
რამაზ სურმანიძე (აჭარა) – ამირან შავაძე (აჭარა)

72 კგ
რამაზ ზოიძე (აჭარა) – თორნიკე ჯანგავაძე (ქუთაისი)
შმაგი ბოლქვაძე (აჭარა) – ნიკოლო ჭიკაიძე (გარდაბანი)

97 კგ
გიორგი მელია (სამტრედია) – გ. თევდორაძე (თბილისი)
მათე სოფაძე (ბაღდადი) – რევაზ ნადარეიშვილი (თბილისი)

130 კგ
იაკობ ქაჯაია (წყალტყბო) – კონსტანტინე ბარბაქაძე (გარდაბანი)
ლევან არაბული (თბილისი) – ვასილ იმერლიშვილი (რუსთავი)

ჩამოთვლილთაგან გამარჯვებები მოიპოვეს წყვილებში პირველად დასახელებულმა სპორტსმენებმა და ისინ ხვალ ოქროს მედლებისთვის გააგრძელებენ ბრძოლას.

ამ წუთებში სპორტის სასახლეში გუშინ ფინალში გასულ მოჭიდავეთა შორის ფინალური ეხვედრები მიმდინარეობს. უკვე გამოვლინდნენ ჩემპიონები თავისუფალი სტილით 65-79-86 კგ წონით კატეგორიებში. ჩემპიონები გახდნე ედემი ბოლქვაძე, ნიკა კენჭაძე და სანდრო ამინაშვილი. უფრო ვრცელ რეპორტაჟს ფინალური ბრზოლის შესახებ მოგვიანებით შემოგთავაზებთ.

61 კგ
ბექა ლომთაძე (ქუთაისი) – თორნიკე ასაბაშვილი (საგარეჯო)
რამაზ თურმანიძე (აჭარა) – თეიმურაზ ვანიშვილი (გორი).

 

მასალა მოამზადა რაულ კაპანაძემ.

 

მსგავსი სიახლეები
კომენტარები
იტვირთება...