საპარლამენტო არჩევნების შედეგები აღმოსავლეთ და სამხრეთ საქართველოს მაჟორიტარულ ოლქებში

ცენტრალური საარჩევნო კომისია აღმოსავლეთ და სამხრეთ საქართველოს მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქებში ყველა საარჩევნო უბნის შედეგების დათვლის შედეგად მიღებულ მონაცემებს აქვეყნებს

საგარეჯო-გურჯაანი-სიღნაღი-დედოფლისწყაროსN9 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. დავით სონღულაშილი („ქართული ოცნება”) – 52,83%
2. ლევან ბეჟაშვილი („ნაციონალური მოძრაობა) – 27,88%
 
ლაგოდეხი-ყვარელი-თელავი-ახმეტის N10 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. ირაკლი ქადაგიშვილი („ქართული ოცნება”) – 47,26%
2. გიორგი ბოტკოველი („ნაციონალური მოძრაობა”) – 40,43%
3. ზურაბ ჭიაბერაშვილი(„ევროპული საქართველო”) – 3,8%
 
თიანეთი-მცხეთა-დუშეთი-ყაზბეგის N11 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. შალვა კერესელიძე („ქართული ოცნება”) – 50,1%
2. ცეზარ ჩოჩელი („ნაციონალური მოძრაობა”) – 33,42%
 
რუსთავის N12 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. ნინო ლაცაბიძე („ქართული ოცნება”) – 47,37%
2. დავით კირკიტაძე („ნაციონალური მოძრაობა”) – 32,6%
3. ირმა ნადირაშვილი („ევროპული საქართველო”) – 4,13%
 
გარდაბანი-მარნეულის N13 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. ზაურ დარგალი („ქართული ოცნება”) – 51,16%
2. აზერ სულეიმანოვი („ნაციონალური მოძრაობა”) – 38,69%
 
ბოლნისი-დმანისი-წალკა-თეთრიწყაროს N14 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. გოგი მეშველიანი („ქართული ოცნება”) – 55,41%
2. კახა ოქრიაშვილი („ნაციონალური მოძრაობა”) – 39,5%
 
კასპი-გორის N15 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. გიორგი ხოჯევანიშვილი („ქართული ოცნება”) – 55,42%
2. ბადრი ბასიშვილი („ნაციონალური მოძრაობა”) – 27,82%
 
ქარელი-ხაშურის N16 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. ზაალ დუგლაძე („ქართული ოცნება”) – 49,34%
2. ნატო ჩხეიძე („ნაციონალური მოძრაობა”) – 29,62%
3. კახა კოჟორიძე („ლელო”) – 8,94%
 
ბორჯომი-ახალციხე-ადიგენი-ასპინძის N17 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. ანტონ ობოლაშვილი („ქართული ოცნება”) – 61,79%
2. ვაჟა ჩიტაშვილი („ნაციონალური მოძრაობა”) – 24,21%
 
ახალქალაქი-ნინოწმინდის N18 მაჟორიტარული ოლქი
 
1. სამველ მანუკიანი („ქართული ოცნება”) – 61,47%
2. ენზელ მკოიანი (საინიციატივო ჯგუფი) – 20,02%
მსგავსი სიახლეები
კომენტარები
იტვირთება...

ეს ვებ – გვერდი იყენებს cookie– ს თქვენი გამოცდილების გასაუმჯობესებლად. ვეთანხმები დეტალურად