ქართველი კადეტი ძიუდოისტების ოთხი ბრინჯაოს მედალი პოლონეთიდან

პოლონეთის ქალაქ ბიელსკო-ბიელაში კადეტ ძიუდოსტთა შორის ევროპის თასის გათამაშება მიმდინარეობს.

15 – 17 წლის ასაკის 39 ქვეყნის 574 ძიუდოისტს (350 ჭაბუკი და 224 გოგონა) შორის 35 საქართველოდანაა. შეჯიბრების პირველ დღეს 50-55-60-66 კგ წონითი კატეგორიის ძიუდოისტებმა გაითამაშეს მედლები

50კგ
ნიკა ბაჩიაშვილი-ოლივერ ნოვოკი (პოლონეთი) – იპონი
ნიკა ბაჩიაშვილი-არტუშ ნაზარიანი (სომხეთი) – იპონი
სერგეი მასტრიუკოვი (რუსეთი)-ნიკა ბაჩიაშვილი – იპონი

კაკო ჩაფურიშვილი-მაქსიმ იგნაცაკი (საფრანგეთი) – იპონი
კაკო ჩაფურიშვილი-მარკუს აუერი (ავსტრია) – ვაზარი
კაკო ჩაფურიშვილი-ანდრეი ანგელი (რუმინეთი) – იპონი
ნახევარფინალი
სერგეი მასტრიუკოვი (რუსეთი)-კაკო ჩაფურიშვილი – იპონი

რეპეშაჟი
ნიკა ბაჩიაშვილი-არონ გაბორი(უნგრეთი) – იპონი
ნიკა ბაჩიაშვილი-ანდრეი ანგელი (რუმინეთი)- იპონი

მესამე ადგილისთვის ბრძოლაში ნიკა ბაჩიაშვილმა იპონით დაამარცხა უნგრელი აკოს ბარჩიკაი, ხოლო კაკო ჩაფურიშვილმა იტალიელი ფლავიო პეტრუზელი (იპონი)

55კგ
ემილი ნოტბაერი (საფრანგეთი)-ვალერი მღებრიშვილი – იპონი

თენგო ზირაქიშვილი-საიდ-მაგომედ ხალიდოვი (უკრაინა)- იპონი
თენგო ზირაქიშვილი-დომინიკ პომაზი(უნგრეთი) – ვაზარი
ვინჩენცო სკენდერი-თენგო ზირაქიშვილი – იპონი

რეპეშაჟი
რობე დემეტსი (ბელგია)-თენგო ზირაქიშვილი – ვაზარი

ბოგდან ილიე (რუმინეთი)-მირიან კურდღელაშვილი – იპონი

სპარტაკ გურჩიანი-მარცინ კოტლიკი (პოლონეთი) – იპონი
სპარტაკ გურჩიანი-იუმა სატო – იპონი
ჯუზეპე დე ტულიო-სპარტაკ გურჩიანი – იპონი

ლუკა კუხალეიშვილი-ლუკაშ შოლტისიკი (პოლონეთი) – იპონი
ლუკა კუხალეიშვილი-ნიკოლას დირიქსი (ბელგია) – იპონი
ანდრეი დოლგოვი (რუსეთი)-ლუკა კუხალეიშვილი – იპონი

გუგა ამირხანაშვილი-იჰარ მირაევსკი (ბულგარეთი) – იპონი
გუგა ამირხანაშვილი-კასპერ როლა (პოლონეთი) – იპონი
გუგა ამირხანაშვილი-ვლადისლავ კოლობოვი (უკრაინა) – ვაზარი
გუგა ამირხანაშვილი-ანდრეი დოლგოვი (რუსეთი) – იპონი

ნახევარფინალი
ჟბილუ დრის მასონი (საფრანგეთი)-გუგა ამირხანაშვილი – იპონი

მესამე ადგილისთვის შეხვედრა გუგა ამირხანაშვილმა რობე დემეტსთან ვაზარით წააგო.

60კგ
ანარ მამედოვი-ოლექსანდრ კოვბასიუკი (უკრაინა) – იპონი
ოლაფ ლოსკა-ანარ მამედოვი – იპონი

ზურაბ კაპანაძე – ადამ ოლაი-ფერნანდესი (პოლონეთი) – იპონი
ბალინტ კომბასი (უნგრეთი)-ზურაბ კაპანაძე – იპონი

მიხეილ ბეგიევი-ონდრეი კუნგლი (ჩეხეთი) – იპონი
მიხეილ ბეგიევი-ვილიარ ლიპარდი (ესტონეთი) – იპონი
ალექს ვისკუბოვი (გერმანია)-მიხეილ ბეგიევი – იპონი

ლუკა საგანელიძე-ლუკა დენსა (სლოვენია) – იპონი
ლუკა საგანელიძე-რობერტ ბოლდისი (რუმინეთი) – ვაზარი
რიზვან მაგომადოვი (რუსეთი)-ლუკა საგანელიძე – ვაზარი

დავით ბახბახაშვილი-კეიჯი ცუიოკა – ვაზარი
დავით ბახბახაშვილი-ნიკოლას კუნზე (გერმანია) – იპონი
რიზვან მაგომადოვი (რუსეთი)-დავით ბახბახაშვილი – იპონი

კოტე კაპანაძე – იგორ პეტრიკა (პოლონეთი)- იპონი
კოტე კაპანაძე-გერონ ლეკომტე (ბელგია) – იპონი
კოტე კაპანაძე-მიშელე შირალდი (იტალია) – იპონი
რომან აივაზიანი (რუსეთი)-კოტე კაპანაძე – იპონი

რეპეშაჟი
ლუკა საგანელიძე-მორგან ვიკტორ დუდასი (უნგრეთი) – ვაზარი
ლუკა საგანელიძე-დავით ბახბახაშვილი – იპონი

კოტე კაპანაძე-ატილა კოვაჩი (უნგრეთი) – იპონი

კოტე კაპანაძე-ლუკა საგანელიძე – იპონი

მესამე ადგილისთვი კოტე კაპანაძე კვიპროსელ გეორგიოს ბალარჯისვილს შეხვდა და იპონით გაიმარჯვა.

66კგ
სამუელ სალვო (იტალია)-ვალერი იარღანაშვილი – იპონი

გიგა მაისურაძე – ფილიპ შანდლი (ავსტრია) – იპონი
კევინ აბელტშაუსერი (გერმანია)-გიგა მაისურაძე – იპონი

დათო დვალიშვილი-ზახარ კოზელი (ბელარუსი) – იპონი
დათო დვალიშვილი-დავიდ პიეტრასი (პოლონეთი) – იპონი
ადამ ცეჩოევი (რუსეთი)-დავით დვალიშვილი-იპონი

გიორგი ტერაშვილი – ლეონარდო პიკოლო (იტალია) -იპონი
გიორგი ტერაშვილი – იან ვორატი (ჩეხეთი) – იპონი
გიორგი ტერაშვილი-რემი დეკორტი (ბელგია) – ვაზარი
როსტისლავ ბერეჟნი (უკრაინა)-გიორგი ტერაშვილი – იპონი
რეპეშაჟი
გიორგი ტერაშვილი-ჰანს-იორის აიბო (საფრანგეთი) – იპონი
გიორგი ტერაშვილი-არმანდ პოკი (უნგრეთი) – იპონი
მესამე ადგგილისთვის
გიორგი ტერაშვილი-დანიელ სეგედი (უნგრეთი) –
რეპეშაჟი
დავით დვალიშვილი-ფუკუდა იამატო – იპონი
დავით დვალიშვილი-რუსლან კოროპი (უკრაინა) – იპონი
მიხეილ ჩუთლაშვილი (საბერძნეთი)-დათო დვალიშვილი – ვაზარი

რეპეშაჟი
გიორგი ტერაშვილი-ჰანს-იორის აიბო (საფრანგეთი) – იპონი
გიორგი ტერაშვილი-არმანდ პოკი (უნგრეთი) – იპონი

მესამე ადგილისთვის შეხვედრაში გიორგი ტერაშვილმა უნგრელი დანიელ სეგედი ოპონით დაამარცხა.

ამრიგად შეჯიბრების პირველ დღეს ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს ნიკა ბაჩიაშვილმა, კაკო ჩოფურაშვილმა, კოტე კაპანაძემ და გიორგი ტერაშვილმა ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს.

მსგავსი სიახლეები
კომენტარები
იტვირთება...