“ოქროს გლობუსის” ნომინანტები ცნობილია

ოქროს გლობუსის რიგით 76-ე დაჯილდოება 6 იანვარს გაიმართება. დაჯილდოების წამყვანები კი სანდრა ო და ედი სამბერგი იქნებიან.

ნომინანტები არიან:

საუკეთესო ფილმი – დრამა:

შავი პანტერა;
შავი კუკლუქსკლანელი;
ბოჰემური რაფსოდია;
ვარსკვლავის დაბადება;
If Beale StreeT Could Talk.

საუკეთესო მიუზიკლი ან კომედია:

არანორმალურად მდიდარი აზიელები;
ფავორიტი;
მწვანე წიგნი;
მერი პოპინსის დაბრუნება;
Vice.

საუკეთესო რეჟისორი:

ბრედლი კუპერი – “ვარსკვლავის დაბადება”;
ალფონსო კუარონი – “რომი”;
სპაიკ ლი – “შავი კუკლუქსკლანელი”;
პიტერ ფარელი – “მწვანე წიგნი”;
ადამ მაკკეი – “Vice”.

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი მამაკაცი:

ბრედლი კუპერი – “ვარსკვლავის დაბადება”;
უილიამ დეფო – “At Eternity’s Gate”;
ლუკას ჰედჯესი – “Boy Erased”;
რამი მალეკი – “ბოჰემური რაფსოდია”;
ჯონ დევიდ ვაშინგტონი – “შავი კუკლუქსკლანელი”.

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი:

გლენ კლოუზი – “ცოლი”;
ლედი გაგა – “ვარსკვლავის დაბადება”;
ნიკოლ კიდმანი – “დამანგრეველი”;
მელისა მაკარტი – “Can You Ever Forgive Me?”;
როზამუნდ პაიკი – “A Private War”.

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი მამაკაცი:

მაჰერშალა ალი – “მწვანე წიგნი”;
ტიმოთე შალამე – “ლამაზი ბიჭი”;
ადამ დრაივერი – “შავი კუკლუქსკლანელი”;
რიჩარდ გრანტი – “Can You Forgive Me?”;
სემ როკველი – Vice.

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი:

ეიმი ადამსი – “Vice”;
კლერ ფოი – “პირველი ადამიანი მთვარეზე”;
რეგინა კინგი – “If Beale StreeT Could Talk”;
ემა სტოუნი – “The Favourite”;
რეიჩელ ვაისი – “The Favourite”;

საუკეთესო სცენარი:

“რომა” – ალფონსო კუარონი;
“ფავორიტი” – დებორა დევისი, ტონი მაკნამარა;
“ბილ სთრითს საუბარი რომ შეეძლოს” – ბარინ ჯენკინსი;
“Vice” – ადამ მაკეი;
“მწვანე წიგნი” – პიტერ ფარელი, ნიკ ვალელონია, ბრაიან ჰეის ქიური.

საუკეთესო მუსიკალური გაფორმება:

“მშვიდი ადგილი” – მარკო ბელტრამი;
“ძაღლების კუნძული” – ალექსანდერ დესპლა;
“შავი პანტერა” – ლუდვიგ გორანსონი;
“პირველი ადამიანი მთვარეზე” – ჯასტინ ჰარვიცი;
“მერი პოპინსის დაბრუნება” – მარკ შეიმანი.

საუკეთესო სიმღერა:

All The Stars (შავი პანტერა);
Girl In The Movies (Dumplin);
Requem For A Private War (პირადი ომი);
Revelation (Boy Erased);
Shallow (ვარსკვლავის დაბადება).

საუკეთესო სრულმეტრაჟიანი ანიმაცია:

სუპერ ოჯახი 2;
ძაღლების კუნძული;
მურაი;
გამანადგურებელი რალფი 2;
Spider – Man: Into The Spider-Verse.

საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი:

კაპიტანი;
გოგონა;
Werk Ohne Autor;
რომა;
წვრილმანი მძარცველები.

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – დრამა:

ამერიკელები;
პირადი მცველი;
დაბრუნება;
ევას მკვლელობა;
პოზა.

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – მიუზიკლი ან კომედია:

ბარი;
კარგი ადგილი;
ხუმრობა;
კამინსკის მეთოდი;
საოცარი მისის მეიზელი.

მსგავსი სიახლეები
კომენტარები
იტვირთება...

ეს ვებ – გვერდი იყენებს cookie– ს თქვენი გამოცდილების გასაუმჯობესებლად. ვეთანხმები დეტალურად