ალეკო ელისაშვილი დავით სერგეენკოს: თქვენ იქნებით კომპარტიის 27-ე ყრილობის დელეგატი საბურთალოდან

საბურთალოს მაჟორიტარობის კანდიდატი, ალეკო ელისაშვილი, რომელიც მეორე ტურში გავიდა და არჩევნებში მონაწილეობაზე უარს აცხადებს, თავის კონკურენტს, დავით სერგეენკოს ირონიულად და ცინიკურად მიმართავს:

“ვნერვიულობ სერგეენკოზე. რას შვება იმ დაძაბულ ბრძოლაში? გავგიჟდები რომ ვერ გაიმარჯვოს… აბა თქვენ იცით ბატონო დავით, საბურთალო თქვენთანაა….
დარწმუნებული ვარ სწორედ თქვენ იქნებით კომპარტიის 27-ე ყრილობის დელეგატი საბურთალოდან” – წერს ალეკო ელსაშვილი.

შეგახსენებთ, რომ დღეს, საქართველოს პარლამენტის არჩევნების მეორე ტური 17 მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქში იმართება. ასევე, ქუთაისში იმართება მერის რიგგარეშე არჩევნების მეორე ტურიც.

არჩევნების მეორე ტურში „ქართული ოცნების“ მაჟორიტარობის კანდიდატებს ძირითადად „ნაციონალური მოძრაობის“ მიერ წარდგენილი კანდიდატები უპირისპირდებიან, თბილისის რამდენიმე ოლქში კი, მმართველი პარტიის კანდიდატს ოპოზიციურ პარტიებს შორის შეთანხმებული კანდიდატი დაუპირისპირდება.

№1 – მთაწმინდა, კრწანისის მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქში ერთმანეთს №2 – შალვა შავგულიძე და №41 – ბექა ოდიშარია ხვდებიან.
№2 – ვაკე – №2 – ელენე ხოშტარია, №41 – ნოდარ ტურძელაძე.
№3 – საბურთალო – №24 – ალექსანდრე ელისაშვილი, №41 – დავით სერგეენკო
№4 – ისანი – №5 – ხატია დეკანოიძე, №41 – კახა კახიშვილი
№5 – სამგორი- №5 – ლევან ხაბეიშვილი, №41 – სოზარ სუბარი
№6 – დიდუბე, ჩუღურეთი -№36 – ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე, №41 – გიორგი ვოლსკი
№7 – ნაძალადევი -№10 – შალვა ნათელაშვილი, №41 – მიხეილ ყაველაშვილი
№8 – გლდანი – №5 – ნიკანორი მელია, №41 – ლევან კობიაშვილი
№10 – თელავი, ახმეტა, ყვარელი და ლაგოდეხი – №5 – გიორგი ბოტკოველი, №41 – ირაკლი ქადაგიშვილი
№11 – მცხეთა, დუშეთი, თიანეთი და ყაზბეგი – №5 – ცეზარი ჩოჩელი, №41 – შალვა კერესელიძე
№12 – რუსთავი, გარდაბანი -№5 – დავით კირკიტაძე, №41 – ნინო ლაცაბიძე
№16 – ხაშური, ქარელი -№5 – ნატო ჩხეიძე, №41 – ზაალ დუგლაძე
№21 – ზესტაფონი, ტყიბული, თერჯოლა, ბაღდათი -№5 – კახა გეწაძე, №41 – ბეჟან წაქაძე
№23 – ქუთაისი -№5 – გრიგოლ ვაშაძე, №41 – ზაზა ლომინაძე
№27 – ზუგდიდი – №5 – მალხაზ ჯალაღონია, №41 – ირაკლი ჩიქოვანი
№28 – ბათუმი -№5 – ლევან ვარშალომიძე, №41 – რესან კონცელიძე
№30 – ხელვაჩაური, ქედა, შუახევი და ხულო – №5 – მიშა ბოლქვაძე,№41 – ანზორ ბოლქვაძე
მერის რიგგარეშე არჩევნების მეორე ტური კი, ქუთაისის №59-ე ოლქში იმართება და ერთმანეთს №5 – გრიგოლ შუშანია და №41 – იოსებ ხახალეიშვილი დაუპირისპირდებიან.

გამარჯვებული იქნება ის კანდიდატი, რომელიც მეტ ხმას მიიღებს.

შეგახსენებთ, რომ მეორე ტურზე ამომრჩევლებს მოემსახურება 1914 საარჩევნო უბანი, გამონაკლის შემთხვევაში შექმნილი 9 უბანი, სტაციონარულ სამკურნალო დაწესებულებებსა და იზოლაციაში (კარანტინი, თვითიზოლაცია) მყოფი ამომრჩევლების არჩევნებში მონაწილეობის უზრუნველყოფის მიზნით შექმნილი 80 სპეციალური უბანი.

მსგავსი სიახლეები
კომენტარები
იტვირთება...

ეს ვებ – გვერდი იყენებს cookie– ს თქვენი გამოცდილების გასაუმჯობესებლად. ვეთანხმები დეტალურად